The Hindu Wednesday Opportunities
Pages
(Move to ...)
Home
Latest Jobs 2025
Website Legit
Employment News
The Hindu Wednesday Jobs
Exams 2025
▼
Saturday, 6 December 2014
At the Fair
At the fair I bought 6 pineapples and two jackfruits for Rs. 15. If I could have bought 4 more pineapples for RS. 14 than jackfruits for Rs. 9. What would be the price of each?
Answer
: Pineapples cost Rs. 1.75 apiece and jackfruits Rs. 2.25.
No comments:
Post a Comment
‹
›
Home
View web version
No comments:
Post a Comment